Kalhoty a trendy

Korzetové kalhoty s vysokým pasem

Dámské kalhoty

Dámské kalhoty

Kalhoty už dávno nepatří jen mužům a dámské kalhoty nejsou jen džínsy. V současné době si téměř žádná žena nedokáže život bez kalhot představit. Neexistuje snad žádná, která by nosila výhradně jen a pouze šaty a sukně. Kalhoty, kraťasy, overaly i dámské legíny se natrvalo zabydlely v našich šatnících.

Nosí se jak kožené slimky tak dámské kalhoty výrazných pastelových i neonových barev, kalhoty s výraznými potisky nebo modely kalhot v pánském stylu a samozřejmě nehynoucí dámské džíny. Do popředí se derou opět kalhoty s vysokým „korzetovým“ pasem a praktické a módní dámské laclače – zahradníky.

Nejoblíbenější střih jsou však stále úzké a přiléhavé kalhoty všeho druhu a různých materiálů. Od klasické bavlny až po denim. Oblíbené a velmi pohodlné jsou dámské kalhoty „treggings“. Je to vlastně spojení kalhot a legín. Tyto kalhoty jsou u žen stále oblíbenější pro svou elastičnost a pohodové nošení. Vypadají jako normální kalhoty nebo džínsy a není k nim třeba dámská sukně jako to někdy děláme u klasických legín.

Nebojte se dámských kalhot s barevnými potisky a vzory. Pořiďte si kalhoty s květinovým potiskem na světlém nebo tmavém podkladu. Potisk květů kalhoty krásně oživí a dodá dobru náladu. Módní zůstávají i abstraktní a zvířecí potisky nebo etnické vzory. Velkým módním trendem je inspirace pánským šatníkem. Dámské  kalhoty, které se inspirují a vypadají jako spodní díl pánského obleku,